JAK SIĘ MIERZYĆ?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę? Jak się zmierzyć? Czy zamówiony w internecie biustonosz będzie na mnie pasował? – Te pytania zadaje sobie wiele kobiet.
Jesteśmy tu po to, aby zaaplikować Ci dawkę wiedzy, która rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Jeśli nam zaufasz, z pewnością znajdziesz taki model, rozmiar i krój,
który będzie dla Ciebie najlepszy i najlepiej dopasowany.

Bielizna powinna być idealnie dopasowana do ciała – nie powinna odstawać i powodować uczucia dyskomfortu. Niezwykle istotne jest zmierzenie się, które pozwoli wybrać taki rozmiar, który będzie idealny. Mierzenie ma naprawdę ogromne znaczenie, dlatego podpowiemy Ci, jak wykonać je prawidłowo. Zaczynajmy!

Jak wybrać rozmiar stanika?

Aby wybrać rozmiar odpowiedniego stanika należy zmierzyć obwód tuż pod biustem, a w kolejnym kroku odnaleźć w tabeli rozmiarów ten, który odpowiada otrzymanemu wynikowi pomiaru. Warto pamiętać,
że biustonosz może się lekko rozciągać (np. podczas prania), więc ważne, aby był on wygodny przy środkowym zapięciu.

Aby poznać rozmiar swoich miseczek, konieczne będzie dokonanie pomiaru w najszerszym miejscu piersi. Należy jednak uważać na to, aby piersi nie były wówczas zbyt ściśnięte, a biustonosz znajdujący się na nich, miękki. Miseczka nie powinna być za mała. Lepszym pomysłem wydaje się wybranie stanika o mniejszym obwodzie, ale większej miseczce (np. zamiast 75B wybrać 70C). Miejsce, w którym kończą się fiszbiny powinno znajdować się dokładnie na środku pachy, a więc miseczka powinna obejmować cały biust.
Po zmierzeniu swojego obwodu pod biustem oraz w biuście, w tabeli rozmiarów łatwo będzie znaleźć
ten odpowiedni.

Jest jeszcze jeden pomiar, który może być pomocny (np. podczas wyboru body czy kompletu bielizny nocnej), a mianowicie długość przodu. Aby go uzyskać należy stanąć prosto i zmierzyć odległość od linii pod biustem aż do kroku.

Jak zmierzyć obwód talii i bioder?

Talię mierzymy  w najwęższym miejscu tułowia, bez wypychania ani wciągania brzucha. Odwrotnie rzecz ma się w przypadku dokonywania pomiaru obwodu bioder. W tym przypadku należy wybrać miejsce najszersze
i sprawdzić, czy centymetr się nie przesuwa. Dobrym pomysłem wydaje się to, aby stanąć wówczas z boku
i popatrzeć w lustro. Trzeba przy tym mieć na uwadze to, że obwód bioder to nie to samo, co obwód kości biodrowych, które mierzy się w miejscu, w którym te wystają. Wynik pomiaru jest wówczas znacznie mniejszy.