Poznaj 5 najczęstszych błędów, które kobiety popełniają podczas wyboru odpowiedniego stroju kąpielowego

Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego to nie lada wyzwanie. O ile w teorii proces ten wydaje się prosty, o tyle praktyka nierzadko odkrywa całe spektrum pułapek i błędów, które możemy popełnić. Aby pomóc Ci uniknąć niektórych z nich, przygotowaliśmy krótki przewodnik, w którym omówimy najczęstsze błędy popełniane przez kobiety przy wyborze stroju kąpielowego. Jesteś ciekawa o jakich błędach mowa? Zaczynajmy!

 

Błąd nr 1: Niewłaściwy rozmiar

 

Zakup stroju kąpielowego w niewłaściwym rozmiarze to jeden z najczęstszych błędów, które popełniają kobiety. Skąd się to bierze? Otóż na poziomie podświadomym często skłaniamy się ku rozmiarom mniejszym, licząc na to, że te ukryją ewentualne niedoskonałości sylwetki lub podkreślą jej atuty. Z drugiej strony, niektóre z kobiet mogą też sięgać po większe rozmiary, w nadziei na większy komfort. Niestety, obie te strategie najczęściej okazują się błędne.

Strój kąpielowy w rozmiarze za małym, może powodować nie tylko dyskomfort, ale także odciski i nieestetyczne zagniecenia skóry. Poza tym może też odsłonić więcej ciała, niż byś tego chciała, a to z kolei może negatywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie i pewność siebie na plaży. Kostium kąpielowy w za dużym rozmiarze nie zapewni Twojemu ciału odpowiedniego wsparcia, zwłaszcza w obszarach, które tego wsparcia najbardziej potrzebują, jak na przykład biust. Ponadto, taki strój może "wisieć" na ciele i tworzyć nieestetyczne fałdy, co również nie przynosi pożądanego efektu wizualnego. Jako, że każda marka ma swoją specyfikę rozmiarów, przed wyborem konkretnego modelu, warto dokładnie sprawdzić tabele rozmiarów znajdujące się przy konkretnych produktach, jak ma to na przykład miejsce w przypadku naszego wzorzystego dwuczęściowego stroju kąpielowego. Pamiętaj o tym, że kostium kąpielowy powinien być dopasowany, ale jednocześnie też nie za ciasny. Jego najważniejszą rolą powinno być to, żeby zapewniać Ci komfort i potrzebne sylwetce wsparcie, jednocześnie akcentując jej wszystkie atuty.

 

Błąd nr 2: Nieuwzględnienie typu sylwetki

 

Twoja figura jest unikalna i każda kobieca figura też jest na swój sposób unikalna. Twoje ciało ma własne, specyficzne proporcje i kształty. I musisz wiedzieć, że to właśnie one powinny decydować o wyborze odpowiedniego stroju kąpielowego, dużo bardziej niż aktualne trendy albo to, co noszą Twoje koleżanki. Niestety, wiele z kobiet nie bierze pod uwagę swojego typu sylwetki podczas wyboru najlepszego kostiumu, a to poważny błąd.

Wybierając strój kąpielowy, zawsze powinnaś zwracać uwagę na swój typ sylwetki. Dzięki temu będziesz w stanie podkreślić swoje atuty i zatuszować ewentualne mankamenty. Dla przykładu, kobiety o figurze typu gruszki mogą wybrać dla siebie bikini z jasną górą i ciemniejszym dołem, czego doskonałym przykładem jest nasz dwuczęściowy strój kąpielowy z kokardą, bo ten umiejętnie zrównoważy proporcje i nada sylwetce kobiecego kształtu. Z kolei kobiety o sylwetce typu jabłko mogą postawić na jednoczęściowe stroje, które pomogą zatuszować krągłości w obszarze brzucha. Dobrym wyborem dla jabłka będzie na przykład dostępny w Diabolique marszczony jednoczęściowy strój kąpielowy.

Wybierając strój kąpielowy, który będzie zgodny z typem Twojej sylwetki, możesz poczuć się pewniej i wygodniej na plaży, a co więcej - też znacznie poprawić swój wygląd. Pamiętaj więc, żeby podczas poszukiwań idealnego kostiumu kąpielowego na zbliżające się lato, zawsze brać pod uwagę swoje indywidualne proporcje i kształty.

 

Błąd nr 3: Zapominanie o komforcie

 

Wiele kobiet koncentruje się wyłącznie na wyglądzie swojego kostiumu kąpielowego, ignorując przy tym zupełnie aspekt komfortu i wygody. Strój kąpielowy będzie Ci towarzyszyć podczas relaksu i zabawy na plaży lub na basenie, a to oznacza, że powinien być on przede wszystkim wygodny. Wygląd stroju kąpielowego jest istotny, ale nie powinien być jedynym czynnikiem decydującym o Twoim wyborze. Stroje, które są zbyt ciasne, mogą powodować dyskomfort, a czasami nawet ból. Mogą też być przyczyną otarć na skórze, która to podczas kąpieli bywa szczególnie podatna na podrażnienia. Stroje kąpielowe, które są zbyt luźne, nie zapewnią Ci odpowiedniego wsparcia, a to jest szczególnie istotne, jeśli na przykład posiadasz większy biust.

Wybierając strój kąpielowy, zwróć uwagę nie tylko na to, jak wygląda, ale także na to, jak się w nim czujesz. Czy jest wygodny? Czy materiał jest miękki i elastyczny? Czy nie uciska Cię w żadnym miejscu? Jeśli na wszystkie te pytania możesz odpowiedzieć twierdząco, prawdopodobnie znalazłaś strój idealny dla siebie.

 

Błąd nr 4: Wybór niewłaściwego koloru

 

Często zdarza się, że koncentrujemy się na kroju i rozmiarze stroju kąpielowego, zapominając o równie ważnym aspekcie, jakim jest kolor. Wybierając strój kąpielowy, warto weź pod uwagę odcień swojej skóry. Kolor kostiumu powinien pięknie się z nią synchronizować i podkreślać Twoją naturalną urodę. Jasne, pastelowe kolory, takie jak miętowy, różowy czy beżowy, mogą świetnie wyglądać na opalonej skórze, dodając jej ciepła i świetlistości. Jeśli Twoja skóra jest nie jest jeszcze muśnięta słońcem, możesz postawić na przykład na dostępy u nas strój kąpielowy bikini w kolorze błękitnym, różowym lub khaki. Z kolei, jeśli Twoja skóra ma już opalony odcień, lepiej sprawdzą się intensywne, ciemne barwy. Czerń, granat czy głęboka czerwień będą dobrym wyborem, a w stroju takim jak nasz dwuczęściowy kostium kąpielowy na jedno ramię, zaprezentujesz się naprawdę świetnie.

 

 

Błąd nr 5: Brak eksperymentowania

 

Często zdarza się, że wybieramy te same, sprawdzone fasony i kolory, jakby bojąc się zmiany. Tymczasem moda plażowa to doskonałe pole do eksperymentów, serio! Otwartość na nowe może nie tylko urozmaicić Twoją letnią garderobę, ale również odkryć nowe, nieznane Ci dotąd atuty. Jeśli więc od lat wybierasz te same modele, to najpewniej nadszedł czas na zmianę. Jeśli zawsze nosiłaś jednoczęściowe stroje, spróbuj tym razem założyć bikini albo postaw na jaskrawe kolory, jeśli do tej pory wybierałaś stroje w stonowanych barwach. Pamiętaj, że eksperymentowanie to najlepszy sposób na odnalezienie swojego indywidualnego stylu. Nie bój się wyjść ze swojej strefy komfortu, bo to może pięknie zaprocentować!

 

Autor: Luzia Luśtyk


Zostaw komentarz

Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.